polski / english

Najbliższe zaplanowane koncerty:

 

28 września, Wrocław, Avant Art Festival

29 września, Gorzów Wlkp., Magnetofon

30 września, Bytów, BytOFF 

4 pażdziernika, Łoskot Warszawa "Avant Art Festival 

9 listopada, Kraków, ZetPeTe 

10 listopada, Warszawa, Hydrozagadka

11 listopada, Elbląg, Mjazzga 

12 listopada, Gdańsk, Teatr Szekspirowski

15 listopada, Toruń, Odnowa 

17 listopada, Lublin, CSK 

18 listopada, Łowicz, DK 

23 listopada, Katowice, Hipnoza 

24 listopada, Tychy, Kloster Pub 

26 listopada, Poznań, Zamek

Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy

Piotr Pawlak – gitara
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

loskot.org, vimeo.com/loskot, facebook/loskot.band/

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach – właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci. Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się.

Nasze comiesięczne zgrupowania, próby, rozmowy – prowadzą do powstania nowego materiału, który przygotowujemy dla Państwa i dla Nas. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017, Łoskot powróci do regularnego koncertowania w Państwie i poza Państwem. Do tego czasu będziemy Państwu oczywiście na bieżąco relacjonować przebieg kolejnych spotkań.

Historia Łoskotu 1993 – 2005 / strona archiwalna

 

 

© Olo Walicki 2010 / design: Marcin Lagocki / performance: NetAs.pl